Ознака: веѓи

Нега и убавина

Маслото на оваа билка прави чуда за трепките и веѓите!

Рицинусово масло се добива од семето на растението рицинус. Покрај хидрирање на кожата, рицинусовото масло содржи минерали и витамини А, Ц, Б6 кои ги негуваат и зајакнуваат трепките и веѓите. […]

Нега и убавина

Дали ви е познат овој начин на обликување на веѓите?

Обликувањето на веѓите со конец е популарен природен метод и дава одлични резултати. Во моментов, и во нашата земја и во светот, постојат бројни начини да се отстранат несаканите влакна, […]

Мода

Трик достоен за кралица: Како Меган Маркл секогаш изгледа совршено на слики ?

Меган Маркл (36) посебно внимание посветува на едно, често многу занемарливо прашање и детаљ  на лицето – веѓите   Војвотката  од Сасекс пред венчавката со Хари имала “кралски третман” кога станува […]

Занимливости

За совршени веѓи, потребен ви е кромид?!

Ако планиравте да одите на јапонско исцртување на веѓите, заборавете на таа идеја. Овие неколку нешта со сигурност ќе ви помогнат да дојдете до убави и густи веѓи!Витамински гел Направете […]

Живот

Ќе ви бараат рецепт: Со ова масло вашата коса, трепки и веѓи ќе растат како луди!

Повеќето  жени, а во последно време и  многу  мажи вложуваат  многу  време и пари  во косата. Секоја жена сака да има совршена, сјајна и здрава коса што  ги прави уште […]

Занимливости

Млада девојка пробала да ги среди веѓите на ОВОЈ НАЧИН: И едвај се спасила

Млада козметичарка испробала третман на себе и горко зажалила!Кога Тајла Дури (16) решила да ги потемни своите веѓи и трепки, не ни претпоставувала дека ќе има едно пеколно искуство. Тајла […]

Фото

Една мајка се пофалила со совршените веѓи од својата ќерка, но еден ДЕТАЉ ги разгневи родителите!

Амалија Бас сподели фотографија од својата мала ќеркичка Алиша Лин на Фејсбук и доби илјадници лајкови.Оваа фотографија предизвика и многу негативни коментари, а многумина веѓите на девојчето ги споредувале со […]