Ознака: веѓи

Занимливости

Премногу ги искубавте веѓите? Овој трик ќе ви помогне да го вратите саканиот облик

Доколку малку сте се занеле со чупалицата и сега наместо веѓи имате два зарези на лицето, не се грижете, бјути експертите имаат решение и за тоа!За да ја спасите ситуацијата […]

Сцена

Маца се УПРОПАСТИ! Сите останале шокирани од тоа што сторила со веѓите!

Санела Нуркиќ попознта како Маца Дискрецијаодлучи да ги  вложи  во  себе парите кои  ги  заработила од ралното шоу.Почнала да се дотерува, да излегува по рестораните и  со тоа да се […]

Интервјуа

Интервју со д-р Арсова и д-р Ајпадин: Пресадувањето на брада и веѓи тренд во Европа

За пресадување на брадата и веѓите како тренд во Европа разговараме со Д-р Елена Арсова, трихолог во 101 Hair Clinic од Македонија и Д-р Илкер Апајдин, хирург за пластична и рекоструктивна […]