Ознака: Вејн Руни – трансфер

Меѓународен фудбал

„Тајмс“: Вејн Руни за 40 милиони фунти во ПСЖ

Англиските медиуми, поточно, „Тајмс“, пренесува дека Париз Сент Жермен сериозно размислува во намерата да го ангажира фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни и да направи неверојатен тандем во нападот со […]