Ознака: Вељко Ражнатовиќ

Сцена

Богдана и Вељко на прошетка: Еден месец по породувањето таа има рамен стомак

Богдана изгледа како воопшто да не родила дете… Богдана Ражнатовиќ се породи пред точно еден месец, на 3 јуни, кога таа и Вељко Ражнатовиќ го добија синот Жељко. Само четири […]

Сцена

Нема да и биде добро: Вељко откри голема тајна за пејачката- еве што му прави Цеца на внукот додека боксерот не е дома

Еден од најуспешните боксери во Србија и син на Цеца Ражнатовиќ Вељко Ражнатовиќ за српскиот портал „Еспресо“ открива како се снаоѓа во улогата на татко, но и како се снаоѓа […]

Сцена

Семејството не може да си дојде при себе: Фризерот на Цеца ја заразил неа и Вељко со коронавирус!

Цеца Ражнатовиќ е позитивна на корона, пишува Телеграф. Наводно пејачката прво направила серолошки тест кој покажал дека е негативна, но направила и ПЦР тест кој се прави така што се […]

Сцена

По тепачката на Вељко пред домот на неговата сопруга во Титл се огласи Анастасија со видео снимка- нејзината порака е јасна!

Во медиумите вчера се појави вест дека Вељко Ражнатовиќ наводно бил приведен и сослушан во полиција поради наводен инцидент во Титл. Како што пишуваат српските медиуми некаде околу 16:20 часот […]

Сцена

После знакот на Аркан на транспортерот, Вељко нарачал количка со овој детаљ- воопшто не штедел!

Вељко Ражнатовиќ вчера ја изведе својата сопруга Богдана и синот Жељко од породилиштето и тоа со транспортер кој беше украсен со знакот на тигрите, кој беше заштитен знак на неговиот […]

Сцена

Вељко го изнесе синот од болница- Цеца ништо не остави на „случајноста“ па и го покажа местото на снаата пред медиумите

Богдана Родиќ денеска излезе од болницата заедно со наследникот во семејството Ражнатовиќ. Таа од болницата излезе држејќи го за рака својот сопруг Вељко Ражнатовиќ, а пред камерите се смееше и […]

Сцена

Вељко Ражнатовиќ тргнува по стапките на мајка му и сестра му: Синот на Цеца пропеа?

Синот на Цеца Ражнатовиќ и покојниот Аркан, Вељко го чека своето прво дете. Неговата тазе сопруга Богдана наскоро треба да се породи, а тој за прв пат да стане татко. […]

Сцена

Бабата и дедото не го оставаат зетот да си ужива: Вељко Ражнатовиќ се фати за лопата

Младиот боксер Вељко Ражнатовиќ сподели фотографија на Инсатграм како ги поминува деновите во изолација поради пандемијата. Вељко се почесто објавува фотографии за своите следбеници и обожаватели додека е во изолација […]

Сцена

Вељко и прати на Цеца приватна фотографија што прави со трудната Богдана во карантин, па пејачката не издржа- ја сподели со сите

Синот на Цеца, Вељко Ражнатовиќ наскоро треба да стане татко по прв пат, а радоста за тоа не ја крие ниту неговата мајка која ќе стане баба по прв пат. […]

Сцена

Цеца од овие зборови ќе рони солзи, а многу мајки ќе го оправдаат- Вељко откри дали планира да се отсели од куќата откако се ожени

Вељко Ражнатовиќ се ожени со Богдана Родиќ во ноември минатата година, а пред тоа дознаа дека ќе станат родители. Тој сега откри како се чувствува по повод „лудилото“ кое се […]

Сцена

Цеца објави домашно видео од Богдана: Еве што прават снаата и свекрвата кога се сами дома

Цеца Ражнатовиќ на својот „Инстаграм“ објави приватно видео од неа и нејзината снаа Богдана, сопругата на Вељко Ражнатовиќ и покажа што прават двете се сами дома. Имено, фолк пејачката објави […]