Ознака: Вибер

Технологија

Вибер воведува нова опција, сигурно ќе ви се допадне

Од компанијата Вибер објавија новина, која вклучува воведување на опцијата за самоуништување на пораките во сите форми на пораки, не само во „тајната“ комуникација и пораки. Оваа опција досега беше […]

Технологија

Вибер не работи во Македонија, најмногу проблеми имаат корисниците на Ајфон

Корисниците на Вибер во Македонија во последните неколку часови не можеа или сеуште не можат да ја користат популарната апликација. Проблемите ги пријавиле корисниците на Ајфон уредот, кои наведуваат дека […]

Технологија

Вибер ја спука со Фејсбук

Вибер ја спука со Фејсбук Вибер како една од водечките апликации за размена на пораки и бесплатна комуникација, најави прекин на деловната соработка со Фејсбук. Злоупотребата на кориснички податоци од […]

Технологија

Грешка која може многу да ве чини: Ова сите го правиме на Вибер

Вибер денес стана широко распространета апликација, а ја користат милијарда луѓе во сите краеви на планетата. Но, не е се така сјајно кога станува збор за оваа апликација. Дали знаете […]

Технологија

Не ви стигнуваат или ви доцнат пораките на Вибер? – Еве решение

Доколку Вибер звукот не ви се слуша при дојдовна порака потребно е да отворите Settings, па да влезете во менито Applications. Пронајдете Вибер и влезете во поддесување на апликацијата. Во […]

Технологија

Вибер ги разочара своите корисници со новата одлука

Од Вибер најавија одлука која разочара многу корисници. Од компанијата одлучиле дека веќе нема да развиваат свои апликации за Windows платформи, а ова предизвика разочараност и главоболка кај многу корисници.Сепак, она […]

Технологија

Изненадување за корисниците на Вибер: Се воведуваат промени кои се чекаа со години

„Viber“, една од водечките апликации за размена на пораки, најави дека на почетокот на март ќе претстави нови функции од областа на електронска трговија која на неговите корисници ќе им […]

Технологија

Вибер има тајна опција која ќе посакате ВЕДНАШ да ја активирате!

Апликацијата Вибер во себе има мноштво корисни опции кои го олеснуваат допишувањето со пријателите и семејството, а една од нив е и можноста саканите разговори да ги ставите на врвот […]

Технологија

ВНИМАТЕЛНО со Виберот: ПОСЛЕ ОВА многу од вас нема да го користат

Виберот денес стана широко распространет, а го користат милијарди луѓе во сите краеви на планетата земја. Покрај низата технички можности, го одликува една веројатно и најважна – потполно е бесплатен […]

Технологија

Огромна грешка која често ја прават корисниците на Вибер

Вибер денеска важи за значајна платформа за комуникација која ја користат милиони луѓе низ светот.Покрај низата технички поволности, Вибер се одликува со една многу важна карактеристика, а тоа е дека […]

Технологија

Дали ја забележавте оваа голема промена на Вибер?

Визуелниот идентитет е збир од визуелни и физички карактеристики на производите, услугите, идеите или компаниите што ги прават препознатливи.Визуелниот идентитет е збир од визуелни и физички карактеристики на производите, услугите, […]