Ознака: видео игри

Култура

Детска работилница за видео игри во Радовиш

Денеска во соработка со Центарот за култура „Ацо Караманов“ во Радовиш ќе се одржи работилница за изработка за концепт за видео игра за основци на тема „Екологија“ со почеток од 12.30 часот. Децата […]

Занимливости

Дете доживеа мозочен удар бидејќи играл видео игри еден месец без пауза

Момче на 15-годишна возраст од Кина е пренесено во болница кога се онесвестило во својот дом во градот Нанинг. Тој наводно доживеал мозочен удар по играњето видео игри цел месец, […]

Живот

Поради “најзаразните” компјутерски игри се распаѓаат бракови

Покрај традиционалните причини за развод како неверство или зависност од алкохол, дрога и коцкање, се појави нова причина, компјутерската игра Fortnite. Играта која е прогласена за најзаразната дигитална игра некогаш […]

Видео

Играла игри во живо на нет, а потоа почнала да мастурбира. Имате среќа што не ја исклучила камерата

Дали  намерно  ја оставила камерата вклучена?Во  видеото  кое  стана вистинска атракција на интернет  се гледа млада девојка која   игра игрици во живо на интернет. Но во  еден момент девојката почнува […]

Технологија

Call of Duty: Black Ops 2 во еден ден заработи половина милијарда долари

Во последните неколку години, секое ново продолжение на видео-играта Call of Duty на Activision успева да го сруши рекордот за број на продадени копии и заработка, а истото важи за […]