Ознака: викендов во Скопје

Македонија

Викендов во Скопје во 36 сообраќајки повредени 20 лица

Возач и двајца сопатници во патнички возила биле тешко повредени во три од вкупно 36 сообраќајни незгоди што изминатиов викенд се случиле на подрачјето на СВР Скопје. Во 14 сообраќајки полесно […]

Македонија

Еден загинат, двајца потешко и 16 полесно повредени викендов во Скопје

Едно лице загинало во една од вкупно 27 сообраќајни незгоди што изминатиот викенд се случиле на подрачјето на СВР Скопје. Во сообраќајките две лица биле потешко, 16 полесно повредени, а […]

Живот

Викендов во Скопје прскање против комарци

Првата фаза од авионската и терестричната дезинсекција на подрачјето на Скопје, против возрасни форми на комарци, започнува викендов. -Авионската дезинсекција на подрачјето на градот Скопје, против возрасни форми на комарци, […]

Вести Македонија

Во 24 сообраќајќи викендов во Скопје, двајца тешко повредени

И покрај блокадите на повеќе скопски улици во изминатиов викенд, заради митинзите на двете најголеми политички партии, бројот на сообраќајните несреќи не се намали. Во вкупно 24 сообраќајни несреќи само […]

Вести Македонија

Викендов во Скопје 19 сообраќајки и 10 полесно повредени лица

Десет лица се здобиле со лесни телесни повреди во девет сообраќајни незгоди од вкупно 19 што се случиле изминатиов викенд на подрачјето на Град Скопје. Во 10 сообраќајни незгоди е […]