Ознака: викендов

Издвојуваме

Во сообраќајки во Скопје викендов 1 потешко и 28 полесно повредени

Еден велосипедист се здобил со тешки телесни повреди, а 28 лица со лесни телесни повреди во 18 од вкупно 34 сообраќајни незгоди што се случиле изминатиот викенд на подрачјето на […]

Македонија

Три лица тешко повредени во 18 сообраќајки во Скопје викендов

Возач на патничко моторно возило, сопатник и еден велосипедист биле тешко повредени во две од вкупно 18 сообраќајни несреќи што се случиле изминатиот викенд на подрачјето на СВР Скопје. Во […]

Вести Македонија

Викендов посебен сообраќаен режим на повеќе улици во Скопје

Град Скопје информира дека вечер, од 19 до 24 часот, ќе биде затворен за сообраќај дел од булеварот „Партизански одреди“, на потегот од вкрстувањето со улицата „Франклин Рузвелт“ до вкрстувањето […]

Македонија

Викендов Зоолошката градина во Скопје слави 93. роденден

Оваа година Зоолошката градина Скопје го слави својот 93-ти роденден. По тој повод, на 1-ви септември во ЗОО Скопје ќе има голема роденденска забава за сите посетители, но и вредни […]

Вести Македонија

Еден загинат и тројца тешко повредени викендов во Скопје

Едно лице загина, а три се потешко повредени во четири од вкупно 24 сообраќајни несреќи што викендов се случиле во Скопје. Според податоците на СВР Скопје, полицијата викендот санкционирала 19 возачи […]

Живот

Викендов во Скопје во 20 сообраќајки петмина тешко повредени

Еден тешко повреден велосипедист и четири пешаци, а 26 лица со лесни телесни повреди е билансот од  вкупно 20 сообраќајни незгоди што се случиле изминатиот викенд на подрачјето на Град […]

Вести Македонија

Викендов посебен режим на сообраќајот на делови од “Партизанска“

На ден 01 и 02.06.2019 година (сабота и недела) на бул.„Партизански Одреди“ во раните утрински часови ќе се отпочне со изведување на градежно-монтажни работи за поставување на гасоводна цевка со […]

Македонија

УЈП ќе потврдува или коригира Годишни даночни пријави и викендов

Управата за јавни приходи соопшти дека ќе им овозможи на граѓаните да ја потврдат или коригираат претпополнетата Годишна даночна пријава и за време на викендов. -Ова од причина што крајниот […]

Живот

Во Скопје викендов ќе се прска против комарци

На подрачјето на градот Скопје викендов ќе започне првата фаза од авионската и терестричната дезинсекција против возрасни форми на комарци. -Авионската дезинсекција на подрачјето на градот Скопје, против возрасни форми […]

Вести Македонија

Викендов не излегувајте без чадор:Циклонот Кристијан носи пороен дожд, грмежи и силен ветер

Конечно доаѓа крај на долготрајната суша и тоа поради влијанието на циклонот Кристијан кој понатаму ќе станува се поизразен, соопштува метеорологот Славчо Поповски. Утре ќе има слаби локални врнежи од […]