Ознака: Викторија Нуланд

Вести

Меѓународни експерти: Македонија е под напад на одредени структури на ЦИА, НСА , структури околу Викторија Нуланд и Сорос

Во вечерашната емисија „Гласот на народот“ со Слободан Томиќ на Радио Слободна Македонија, гостуваа меѓународните експерти : Џулието Киеза, Вејн Медсен и Умберто Паскали. Тие дискутираа за политичката криза во […]

Бавча

НУЛАНД ВООДУШЕВЕНА ОД ИВАННА: Заминувам од Скопје знаејќи дека…

Тропските горештини допринесоа кон испилување на идеи за самоисполнетост и отворање на нови хоризонти.Дали тие се однесуваат на отворање живинарска фарма или едноставно се прави брејнторминг за отворање на зоолошка […]

Вести

Даштески: Неизлегувањето на протести се претвори во дивеење и фарбање

Aмериканскиот помошник државен секретар за европски и евроазиски прашања, Викторија Нуланд ја заврши посетата во земјава. Нуланд рече дека го напушта Скопје охрабрена од денешните разговори и со впечаток дека […]

Вести

Попоски-Нуланд: Напредок во решавање на политичката криза во контекст на евро-атланската интеграција

Заменик претседателот на Владата на Република Македонија и министер за надворешни работи Никола Попоски, денес оствари средба со помошникот државен секретар на Соединетите Американски Држави за Европски и Евроазиски прашања, […]

Вести

Средба Груевски-Нуланд: Сите политички чинители да работат на постигнување на решение за кризата

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денес оствари средба со помошникот државен секретар на САД за европски и евроазиски прашања во Стејт Департментот Викторија Нуланд.На средбата се разговарало за актуелните политички […]

Вести

Средба Нуланд-Ахмети: Оптимизам за брзо решение на кризата

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети на денешната средба со помошникот државен секретар на САД за европски и евроазиски прашања во Стејт департментот, Викторија Нуланд, ја информирал за предлозите на ДУИ […]