Ознака: Викторија Сикрет

Сцена

Таа е единствениот ангел на Викторија која не носи број “С“: По нејзините облини полудеа сите

Познатиот амрикански бренд за долна облека „Викторија сикрет“, за првпат ангажираше „ангел“ со облини. Лорена Дуран (25) од Шпанија е првата жена која ќе ги носи моделите на компанијата, а […]

Живот

Ригорозен план на исхрана на ангелите на Викторија

Секој декември се одржува спектакуларната ревија на “Victoria’s Secret”, а токму сега започнуваат нивните припреми за овој голем моден настан. Добро е познато дека ангелите на Викторија изгледаат беспрекорно, а […]

Сцена

Манекенка на Викторија Сикрет покажа како изгледаат стапалата после една модна недела

Манекенката Џорџина Фоулер на социјалните мрежи сподели фотографија на која ја прикажа лошата страна на својата работа после една модна недела во Париз. Ангелот на Викторија Сикрет објави фотографија од […]

Сцена

Викторија Сикрет ја ангажираше првата манекенка со кожни неправилности

Вини Харлоу, сега веќе светски познатата манекенка со необичен изглед, стана едно од зашититните лица на Викторија Сикрет и ќе можеме да ја гледаме на ревијата во ноември, оваа година. […]

Живот

Викторија Сикрет: Планот за исхрана на најубавите жени на светот

Моделите од брендот за долна облека, Викторија Сикрет мора да бидат во одлична физичка форма пред годишните ревии, а токму вака изгледа нивниот план и програма за вежбање и исхрана. […]

Сцена

ФОТО: Манекенката уште позгодна по породувањето

Ангелот на Викторија сикрет, Кендис Свонпул неодамна стана мајка, а само осум месеци по породувањето се врати на работа.Позираше во бело боди и одушеви со изгледот. Сигурно дека напорните вежби […]

Живот

Останала парализирана непосредно пред свадбата, а она што го направила подоцна го ВООДУШЕВИ СВЕТОТ!

Откако пријателката од шега ја бутнала во базен, 29-годишната Рејчел Фридмен останала парализирана од половината надоле.Не ја обвинувала пријателката за инцидентот, но постојано се прашувала зошто токму тоа морало нејзе […]

Видео

Секси божиќна честитка од ангелите на Викторија Сикрет – видео

  Секоја година од сите страни пристигнуваат разни божиќни и новогодишни честитки. Повеќето од нив се политички, но понекогаш се случува да се изненадиме со ваква честитка. На ова видео, […]

Фото

Фото: Поранешниот модел на Викторија Сикрет покажа што знае

Пред два дена, во Мадрид, беше организирана забава на списанието Вог. Атмосферата пред забавата, на самиот црвен тепих ја вжешти бразилката Изабела Гоуларт. Таа е позната по тоа што позираше […]