Ознака: Вилаш Боаш

Меѓународен фудбал

И Тотенхем заинтересиран за Снајдер

Снајдер наскоро би можел да го напушти тимот на Интер, а се погласни се шпекулациите дека би заминал во англиската Премиер Лига, во заинтересираните клубови за неговите услуги влегува и […]

Меѓународен фудбал

Вилаш-Боаш: Модриќ, гледај си ја својата работа!

Тренерот на Тотенхем реагираше на коментарите на Модриќ кој го повика Герет Бејл да се пресели во екипата на Реал Мадрид. Хрватскиот репрезентативец јавно го повика својот некогашен соиграч да […]