Ознака: Вилијамс – болид

Останати спортови

Видео: Вилијамс го претстави својот болид за 2013

„FW35“ изобилува со многу новитети, во вторник, на патеката во Барселона, започнува вториот дел од пред-сезонските тестирања на болидите во Формула 1. Екипите од Формула 1 ќе бидат на патеките […]