Ознака: Виница

Вести

Виничанец можен преносител на корона вирус избегал од болница! Дива ЛИГА!!

Попладнево виничанец кој бил повратник од Италија, а сместен во штипската болница поради сомнежи за корона вирус избегал од болницата и заминал дома, потврдија од Министерството за здравство. Според информации […]

Видео

Двајца гастарбајтери од виничкото село Градец ќе ви кажат како е во Италија (Видео)

Двајца гастарбајтери од виничкото село Градец ќе ви кажат како е во Италија како се работи иако цела Македонија оди на сезонски да работи во Италија на огромните ниви еве […]

Вести

Загадувањето над нормалата во Виница, Берово и Колани

Квалитетот на амбиенталниот воздух во општините од крајниот исток, сепак, не е јака страна. Мерења на амбиенталниот воздух во зимскиот период покажале дека има надминувања на концентрацијата на ПМ 10 […]

Локална самоуправа

Во Виничко поднесени 300 пријави за штети од мразот

Во Виничко до вчера, кога заврши крајниот рок за поднесување на пријавите од настанатите штети од мразот што во во април ги зафати лозовите насади и овоштарниците, се поднесени  вкупно 300 […]

Вести

Во Кочани, Виница, Зрновци и Чешиново-Облешево се очекува помасовна излезност во попладневните часови

До 13 часот во општина Кочани од запишаните 32.933 гласачи својот глас го дале 13.298 или 40 насто од запишаните граѓани, изјави Далиборка Стојанова, претседателка на ОИК.Во општина Виница до […]