Ознака: виолина

Занимливости

По долгата смена, медицинска сестра им свири на виолина на пациенти со Ковид-19

После тешките смени во болниците каде ги лекуваат пациентите заразени од Ковид-19, медицинска сестра им свири на пациентите на виолина. Пациентите велат дека со тоа им носи надеж и верба. […]

Занимливости

Бесна сопруга му уништила 54 виолини и 70 гудала на поранешниот сопруг: Нема да верувате колкава казна ќе мора да плати

Една жена е уапсена во Јапонија поради уништување 54 виолини и 70 гудала кои биле во сопственост на нејзиниот поранешен сопруг.Вредноста на уништените инструменти се проценува над 800 илјади евра. […]

Занимливости

Последната тајна за Титаник

Имено, приказната Титаник како и неговиот оркестар е сеуште актуелна, имено кобната ноќ оркестарот свирел додека бродот тонел. Во оркестaрот имало осум музичари кои потонале заедно со екипажот. Песните што […]