Ознака: висок притисок

Живот

Имате висок притисок? Кои вежби можат да ви помогнат, а кои треба да ги избегнувате?

Управувањето со стресот е од многу значајно влијание доколку имате висок крвен притисок. Но, не сите техники за опуштање се соодветни за личностите со хипертензија, предупредуваат кардиолозите и додаваат дека […]

Кулинарство

Милениумски германски рецепт од 3 состојки кој го регулира притисокот

Притисокот е како термометар за здравјето. Висок крвен притисок значи дека вашето срце работи потешко за да ја испумпа крвта. А, тоа е опасно зошто може да предизвика инфаркт, церебрални тромбози […]

Сцена

Пред Евровизија: Претставникот на Србија итно пренесен во болница

Оваа година музичкиот натпревар „Евровизија“ ќе се одржи во Португалија, а Србија ќе ја претставува „Балканика“ и Сања Илиќ. Според неофицијалните податоци, пејачот на „Балканика“, Младен Лукиќ синоќа бил итно […]

Живот

Ослободете се од високиот притисок со овој едноставен лек

Доколку често се разболувате од настинки или имате кардиоваскуларни проблеми, потребно е нешто да направите за да го подобрите вашето здравје и да ја зголемите општата здравствена состојба на вашиот […]

Живот

Имате висок притисок? Пред да пиете лекови, прочитајте го ова!

Заради присуството на големата количина витамин Ц и флавоноид, хибискусот има силно антиоксидантско дејство, и ја подобрува одбрамбената сила на организмот. Чајот од оваа билка особено се препорачува и во […]

Живот

КАЖЕТЕ ИМ ЗБОГУМ на затнатите артерии, високиот крвен притисок и лошиот холестерол

Ова е рецепт за напиток кој може да ги одзатне артериите и да го намали крвниот притисок и холестеролот.Поради нашиот начин на живот изложени сме на разни работи кои може […]