Ознака: Витали Кличко

Останати спортови

Кличко: Сеуште размислувам околу пензионирањето

Светскиот првак во бокс по ВБЦ верзијата во супертешка категорија, 41-годишниот украинец Витали Кличко, сеуште не одлучил дали ќе ја продолжи својата кариера или во потполност ќе се посвети на […]