Ознака: Витачево

Црна хроника

Избувна пожар во кавадаречко: Екипите на терен

Пожар избувна дoцна попладнево на висорамнината Витачево, кавадаречко.Како што соопшти Петко Ристовски од Подружницата на ЈП „Македонски шуми”, горат трева и нискостеблеста шума, а пожарот се проширува од месноста Моклиште кон […]