Ознака: виља

Меѓународен фудбал

Давид Виља повторно во болница

Напаѓачот на каталонскиот фудбалски гигант Барселона и шпански репрезентативец Давид Виља во четвртокот повторно бил примен во болница откако повторно почувствувал болки поради камења во бубрезите.Давид Виља беше примен претходно […]

Меѓународен фудбал

Виља – „Б“ опција за Јувентус?

Во своите напори да ги реши проблемите во нападот, италијанскиот шампион има неколку опции околу кои размислува. Прва мета во јануарскиот преоден трансфер период е секако Дидиер Дрогба со кој […]