Ознака: Владан Лукиќ

Сцена

Заборавени љубови: Првата љубов на Цеца кому му посвети еден од своите најголеми хитови

Љубовта помеѓу тогаш популарниот фудбалер на белградска “Црвена Звезда“, Владан Лукиќ (кој со “Звезда“ освои европска и светска титула) и перспективната пејачка Светлана Цеца Величковиќ почна уште во далечната 1989 […]

Сцена

Тој бил најголемата љубов на Цеца- денес повторно се сретнаа

Викендов во еден белградски ресторан се одржала свадба на ќерката на поранешен фудбалер и репрезентативец на Југославија. Се работи за Владан Лукиќ, а неговата ќерка Сара изразила желба на свадбата […]