Ознака: Влада на СДС

Вести Македонија

Полициски упад во домот на Јани Бојаџи, татко му приведен

Почитувани, да, утринава во домот на моите родители во Струмица е извршен претрес и после неколку часа мојот татко Андони (75) е донесен во Скопје и приведен во полициската станица […]

Вести

Концептот на Владата на СДС е да укине и да стопира сè што е направено од ВМРО-ДПМНЕ

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ,  Драган Данев на денешата седница на Собранието истакна дека веќе 20 дена функционира Владата на СДС и таа функционира на начин на кој единствено укинува се што […]