Ознака: владика Агатангел

Македонија

Маршот “Сведоштво за семејство“ ќе го предводи владиката Агатангел 

Повардарскиот митрополит Агатангел денес ќе го пpeдвoди мapшот “Сведоштво за семејство“ во Скопје, посветен на традиционалните семејни вредности. Прес-службата на неговата епархија вчера соопшти дека пред почетокот на пoвopкaта владиката […]

Македонија

Агатангел: Сулејман Реџепи е црниот ангел на поделбите

На Фејсбук страната на Повардарската епархија владиката Агатангел реагираше на изјавите на поглаватарот на Исламската верска Заедница, Сулејман Реџепи, дека Македонците се див народ без идентитет, со текст насловен „Омразата […]

Вести Македонија

На македонскиот народ му се нудат лицемерни решенија за самоукинување

По вчерашниот Архиепископски Црковно народен Собор кои изгласаа резолуција за неменување на името на Македонската православна црква, членовите на Соборот упатија и апел до сите политички субјекти во земјава за […]