Ознака: Владимир Панчевски

Вести

Определен е 30 дена притвор за Владимир Панчевски

Определен е 30 дена притвор за Владимир Панчевски Велешкиот суд на поранешниот претседател на Кривичниот суд Владимир Панчевски му одреди триесетдневен притвор. На денешното рочиште за предметот „АКМИС”, кој се води во […]

Вести

Панчевски правосилно осуден за мобинг

Позитивната пресуда за мобинг деновиве ја потврдил и Апелацискиот суд во Скопје и ова е прва конечна пресуда за мобинг во Македонија. Поранешниот претседател на Кривичниот суд, Владимир Панчевски е […]

Издвојуваме Коментари

Владимир Панчевски: Почитување екселенцијо

Владимир Панчевски и се обрати на американската амбасадорка на својот Фејсбук профил. Го пренесеуваме во целост: Почитување екселенцијо, Огромна благодарност за вашата поддршка кон “мојата држава”, РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА во која […]

Вести

Панчевски: Бев брутално нападнат од СЈО, судството дозволи криминална истражна процедура

„На 5-ти октомври 2017-та јас бев таргетиран од СЈО и полицијата пребаруваше и некомпетентното судство во мојот дом во Гевгелија“. Вака во свој напис објавен на социјалните мрежи, судијата Владимир […]

Вести

Инфомакс: Ова се судиите кои тргнаа против Панчевски

Хајката која се организираше во Основниот Суд Скопје 1 против претседателот на судот Владимир Панчевски кој важи за еден од поуспешните раководители на овој суд со илијадници завршени постаки, кои […]

Вести

Панчевски: Вчерашниот напад во Кривичниот суд е политички мотивиран

Ова што се случува е трагично за целиот судски систем. Се прашувам дали некој ова намерно го прави, дали некој само додава масло на огнот. Одеднаш ескалираа работите. Претпоставувам дека […]

Вести

Семејството Панчевски е жртва на политички притисоци од локалната власт во Општина Центар

Семејството Панчевски е жртва на политички притисоци од локалната власт во Општина Центар предводена од Андреј Жерновски. Токму Жерновски му порачал на семејството Панчевски дека објектот мора да се сруши […]

Вести

Панчевски: Работиме по закон, нападите не ги чувствуваме како притисок

Нападите не ги чуствуваме како притисок, туку уште повеќе се зајакнува волјата единствено за спроведување на Законот и почитување на човековите права и слободи кои ги гарантираат законите и Уставот […]