Ознака: ВЛАДИМИР ПЕШЕВСКИ

Uncategorized

Каква е врската помеѓу Лила Филиповска и Владимир Пешевски

Нормално врската е професионална. Лила Филиповска е сигурен рецепт за успех . Владимир Пешевски сопственик на пекарата Пастел ја ангажирал за свое заштитно лице на пекарата .Многу од нашите познати […]

Вести Македонија

Ние како граѓани имаме право да знаеме за случајот Траекторија

Одбраната бара исклучување на јавноста. Џолев не дозволи… Во Кривичниот суд продолжи слушањето на телефонските разговори кои СЈО ги достави како доказ за случајот Траекторија, односно за изградбата на патиштата Миладиновци – […]

Вести

Пешевски: Политичките партии мора да разговараат за доброто на оваа земја, за доброто на македонскиот народ и за враќање на Република Македонија кон патеката на понатамошен раст и развој

Немилите слики од вчерашните случувања во Собранието, не се слика на Република Македонија каква што јас ја гледам и каква што сакам да ја видам во иднина. Насилството врз пратеници […]

Вести

Пешевски: Платформата е реакција на понудите на СДСМ

Платформата е реакција на ДУИ и на албанските партии на понудата што ја даваше СДСМ во предизборието кон албанските гласачи, вели Пешевски во вчерашното гостување во емисија на ТВ Шења. -Албанските […]

Вести

Обезбедени 10 милиони евра за малите и средните претпријатија

Дополнителни 10 милиони евра се обезбедени за малите и средните претпријатија (МСП) преку Платформата за развој на претпријатија и иновации во Западен Балкан, соопшти попладнево вицепремиерот Владимир Пешевски.Станува збор за […]

Вести

Пешевски објави: Бизнис секторот со голем интерес за проектот „Рурални развојни зони“

Членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Владимир Пешевски и кандидатите за пратеници во Изборна единица 6, Горан Манојлоски, Јасминка Богданоска и Дафина Стојановска Јовановска, остварија средба со претставниците на бизнис […]

Вести

Пешевски: Поголемите плати и субвенции и намалувањето на невработеноста се реални ветувања прецизно пресметани

Членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Владимир Пешевски вчера одржа митинг во Босилово на кој беа претставени и кандидатите за пратеници во Изборната единица 4, Тони Гражданлиев, Павлина Стојанова и […]

Вести

Пешевски и Гражданлиев на средба со жители на Моноспитово

Членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Владимир Пешевски и кандидатот за пратеник од Изборна единица 4, Тони Гражданлиев, остварија средба со жителите на Моноспитово од општина Босилово.Пешевски истакна дека овие […]

Вести

Охридските бизнисмени се сретнаа со Пешевски

Членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Владимир Пешевски, во придружба на кандидатите за пратеници во изборна единица 6, Љубен Арнаудов и Сашо Василески и градоначалникот на Охрид, Никола Бакрачески, оствари […]

Вести

Пешевски и Мизо ја посетија „ОДВ Електрик“ во Охрид

Владин тим предводен од вицепремиерот за економски прашања Владимир Пешевски и директорот на Дирекцијата за ТИРЗ Виктор Мизо денеска беа во посета на „ОДВ Електрик“, германската компанија што веќе има […]

Вести

Мизо и Пешевски ќе ја посетат фабриката во изградба на ОДВ Електрик

Новата фабрика на ОДВ Електрик во Охрид се очекува да почне со производство во првиот квартал од наредната година.Денеска  овој капацитет во Охридско-струшката зона ќе го посетат вицепремиерот за економски […]

Вести

Средба на кандидатите за пратеници Пишев и Манчев заедно со Пешевски со откупувачите на зеленчук

Пишев и Ванковер Манчев заедно со Вицепремиерот за економски прашања Владимир Пешевски со откупувачите на зеленчук.- Развојот на земјоделството и понатаму ќе го градиме преку редовен дијалог со земјоделците и […]