Ознака: владина делегација

Македонија

Премиерот Заев и македонска владина делегација денес во Виена

Денес владина делегација предводена од премиерот Заев ќе учествува на Виенскиот економски форум “Виенски економски разговори – нови перспективи за Република Македонија“. Делегацијата, во која се вклучени вицепремиерот за економски […]

Македонија

Заев во посета на Австрија, ќе се сретне со Курц

Владина делегација предводена од премиерот Зоран Заев денес ќе престојува во работна посета на Виена, Австрија. Како што најави владината прес-служба премиерот Заев ќе има работна средба со австрискиот канцелар, […]