Ознака: владица рајковиќ

Балкан

Тага и непребол – 6 месеци без малиот ангел, кој ѕверски беше силуван и убиен

Владица Рајковиќ (28) од селото Вратарница, во близина на Зрењанин, кој на 9 јули ја силуваше, а потоа и уби 3,5 годишната Анѓела Стефановиќ, вратен е во затвор од набљудување […]

Балкан

Четириесет дена од смртта на Анѓелина – мајката во очај: „Да можам очите ќе му ги ископам“

Анѓелина, ангелу мој невин, дојдовме да ти запалиме свеќи на твојот гроб, да ги го осветлиме патот до куќата, душо моја мачена. Никому зло не сме направиме, никому не должиме, […]

Балкан

После свирепото убиство на малата Анѓелина: Еве што се случило со монструмот Владица Рајковиќ!

Владица Рајковиќ кој пред месец дена  брутално  ја силувал и убил тригодишната Анѓелина Стефановиќ, префрлен е во Специјлната затворска болница во централниот затвор.Рајковиќ е префрлен на прихијтриско вештачење кое го […]

Балкан

ДАЛИ ЌЕ СЕ СПАСИ: Монструмот од Житиште се обиде да игра на оваа карта пред судот!

Синиша Златиќ, монструмот кој ја уби својата поранешна сопруга Дијана која седела со новото момче во кафе-барот „Макијато“, е префрлен во специјалната затворска болница во Белград.По налог на судија, лекарите […]

Балкан

ДЕВОЈКА КОЈА СЕ ДРУЖЕЛА СО МОНСТРУМОТ ја откри неговата најголема тајна!

Целиот регион го потресе веста дека изминатиов викенд младо момче прво силувало, па убило тригодишно девојче во Зајечар – Србија, а познаниците на убиецот Владица Рајковиќ (28), откриле за медиумите […]

Балкан

МОНСТРУМОТ ПОБАРАЛ ОД ЗАТВОР ДА ГИ ПОВИКААТ НЕГОВИОТ ТАТКО И БРАТ: Ќе се наежите зошто!

Убиецот Владица Рајковиќ (28) од село Вратарница во близина на Зајечар, кој ја убил сосетката со којашто живеел Драгана Стевановиќ (47), а потоа ја силувал и масакрирал тригодишната Анѓелина Стефановиќ, […]

Занимливости

Монструмот од Зајечар ПОМИНА НА ПОЛИГРАФ. Ова е причината!

Најмонструозните злосторства во светот, па и кај нас ги прават психопати. Тие имаат одлична самоконтрола врз емоциите.Затоа се и поопасни. Во нивниот случај полиграфот е немоќен. Тоа се покажа и […]