Ознака: владо јаневски

Сцена

Владо Јаневски не е во добра здравствена состојба

Одложен е концертот на Владо Јаневски поради неговата здравствена состојба. Фановите се загрижени и прашуваат што се случува со пејачот. „Драги пријатели, Со жалење ве известуваме дека сме приморани да […]

Издвојуваме

Витаминка во соработка со Владо Јаневски

Витаминка и Владо Јаневски е новата соработка преку која се промовираат најдобрите македонски производи, а воедно се поддржува македонски поп музичар. Спојувањето на двата силни македонски бренда во различни сегменти […]

Сцена

Младиот пејач Никола Тренчевски започна соработка со Андреј Миске

Новото лице на македонската естрада Никола Тренчевски започна со соработка со Андреј Миске. Тие работат на соло песна насловена како Никогаш сама, песна која е во аренби стил. За песната […]

Сцена

Предновогодишен спектакл со Владо Јаневски, Слаткаристика и Миле Кузмановски

Во „Спортска сала Јасмин“ во Кавадарци, ќе се оддржи Предновогодишен спектакл со Владо Јаневски, Слаткаристика и Миле Кузмановски. Од самрак до зори на 29-ти Декември (сабота) со Владо Јаневски, Слаткаристика […]