Ознака: Владо Јовановски

Избор на уредникот Издвојуваме Историја

Филип Петровски пред година дена ги предвидел работите во ВМРО со 90 проценти точност

На 14ти јануари, скоро пред цела година дена Филип Петровски дал визија за работите во ВМРО-ДПМНЕ. Сега кога се чита овој статус може да се забележи дека над 90 проценти […]

Вести Македонија

Амнестирани се Бетмен, Дамовски и Јовановски

Богдан Илиевски Бетмен, Борис Дамовски и Владо Јовановски се тројцата за кои што доцна попладнево Кривичниот суд, одлучи да бидат амнестирани. И тие сега се последните тројца за кои обвинителството […]

Вести

Давидовиќ: Врвот на ВМРО-ДПМНЕ ја презел командата од МВР на 27 април

Адвокатот на обвинетиот Александар Василевски Нинџа, чија одбрана денеска на судењето за 27 април откри нови моменти за тоа како бил организиран упадот во Собранието,  Звонко Давидовиќ рече дека по […]

Вести

Хунтата на дело: Директорот на МНТ, Спасов Дац ќе ги казни глумците кои не ја одиграа претставата во поддршка на Владо Јовановски

Директорот на МНТ, Драган Спасов-Дац на својот фејсбук профил објави дека сите актери ќе бидат казнети затоа што не ја одиграле преставата „Ничија земја“ како поддршка на приведените глумци.-Пријатели и […]

Вести

Дурловски, Чавков и пратениците приведени по ист член од законот како и убијците од Монструм и Диво Насеље

Рано утрово од страна на полицијата приведени се Митко Чавков, пратениците на ВМРО-ДПМНЕ Крсто Мукоски, Жаклина Пешевска и Љубен Арнаудов, пејачот Игор Дурловски, актерот Владо Јовановски, како и уште неколку […]

Вести

Јовановски: СМРТ НА ФАШИЗМОТ, СЛОБОДА НА НАРОДОТ!

Актерот Владо Јовановски се огласи на Фејсбук откао  беше тргнат  од серијата „Преспав“„СМРТ НА ФАШИЗМОТ, СЛОБОДА НА НАРОДОТ!Само не го лажете светот дека фашизмот е победен. Постфашизмот со својата монструозност […]

Вести

По ангажманот во „За заедничка Македонија“ Владо Јовановски тргнат од серијата „Преспав“

Владо Јовановски, познат македонски актер и еден од лидерите на актуелните граѓански протести кои ги организира иницијативата „За заедничка Македонија“, веќе нема да биде дел од телевизискиот серијал „Преспав“, кој […]