Ознака: влажни коловози

Вести

Приспособете ја брзината, коловозите се влажни: Снег паѓа само на едно место во Македонија

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови, по влажни коловози, со остатоци на кашест снег. Врнежи од снег се бележат само во Маврово. АМСМ препорачува приспособување на брзината […]

Вести

Влажни коловози на патиштата, снег на Шапка, Стража, Буково и Маврово

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, на некои повисоки места со остатоци од кашест снег на коловозот по интервенција на ЈП Македонијапат. Врнежи од снег со променлив […]

Вести

Возете внимателно, влажни коловози на патиштата

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози. Според информација од МВР, за македонски државјани, граничните премини за излез од државата се отворени со потпишување на соодветна […]

Вести

Влажни коловози на државните патишта

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги […]

Македонија

Сообраќајот на државните патишта – по влажни коловози

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, додека интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен, информираат од АМСМ. На граничните премини од македонска […]

Вести Македонија

Возете внимателно, на Стража, Ѓавато и Плетвар има магла

Заради магла утринава видливоста е намалена од 30 до 50 на планинските превои Стража, Ѓавато и Плетвар. Од јавното претпријатие “Македонија пат“ информираат дека од 05:40 часот е укината забраната за […]

Вести Македонија

Снег на Ѓавато, Буково и Маврово

Забраната за движење на тешки товарни возила рано утрово беше воведена, па подоцна укината. Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови, по влажни коловози, наместа со остатоци од кашест […]

Вести Македонија

Влажни коловози, кај Стража – магла

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови, по влажни коловози, наместа со остатоци од снег на коловозот. Врнежи од снег со променлив интензитет се бележат во Тетово, Попова […]