Ознака: влакна

Нега и убавина

Доколку се бричите на овој начин влакната на нозете нема да ви растат толку брзо

Доколку и вие сте една од оние девојки која има мака со здодевните влакненца кои се појавуаат ден после бричењето, на вистинското место сте. Постојат неколку едноставни чекори кои ќе […]

Живот

Потопете бадеми и оставете ги преку ноќ во чаша вода: Ефектот е неверојатен!

Бадемите се полни со витамини и хранливи материи, односно имаат голем број здравствени придобивки. Ги штитат срцето и вените, го подобруваат помнењето и го снижуваат холестеролот. Се препорачува секој ден […]

Живот

9 начини за природно ослободување од влакната на лицето

Според статистиката, 5% до 10% од жените се соочуваат со прекумерно растење на влакна на необични места. Но, без разлика колку сме здрави, сите ние понекогаш треба да користиме методи […]

Живот

Ослободете се од бркчињата со најдобрата депилација која можете да ја направите дома!

Влакната  на лицето кај жените  не се ништо ново. За среќа, денес има многу  начини  на кои  може да се сузбие  проблемот.Природни решенија: Желатин Едноставно помешајте  една лажица желатин, две […]

Живот

Доколку имате мали влакненца на градите бидете внимателни! Еве зошто

Иако  неколку влакненца на градите не е проблем, докторите препорачуваат дека треба да се отстранат. Причината  е едноставна и лежи во  тоа што  ќе расте наназад.Постојат  девојки и  жени, кои  […]

Занимливости

Откриен е начин како ТРАЈНО да се ослободите од влакна на интимните делови и нозете!

Сосема е сигурно дека несаканите влакна не ве изложуваат на ризик, но обично многумина не ги сакаат. Некои луѓе мислат дека несаканите влакна се засрамувачки.Влакната на телото се наменети да […]

Занимливости

Видео: Никогаш повеќе СМРДЛИВ ПАЗУВ: Отстранете ги влакната под пазувите за само 2 минути!

Кажете им збогум на влакната под пазувите.  Како и на секој дел од вашето тело, така и на вашите пазуви им треба редовна нега и хигиена. Всушност постојат неколку козметички […]

Вицотека

Докторе, малку сум загрижена. Почнаа да ми растат влакна на места каде порано ги немав

Оди жена на контрола кај докторот откако овој и препишал машки хормон тестостерон, па му се жали во врска со некои од контраиндикациите:– Докторе, малку сум загрижена. Почнаа да ми […]