Ознака: Влатко Илиевски

Сцена

Цела година без Влатче: Пејачот беше пронајден мртов, но остана жив во срцето на публиката

На денешен ден пред една година почина младиот пејач Влатко Илиевски. Непосредно по неговата смрт се појави спотот на песната „До крајот“ кој е снимен пред две години, а Влатко […]

Сцена

Се огласи поранешната девојка на Влатко Илиевски: „Се видовме два дена пред да не напушти”

Пред два месеци од овој свет си замина пејачот Влатко Илиевски, а раните на неговите најблиски уште крварат. Во „Бекстејџ“, за Влатче зборуваше и неговата пораншена девојка, актерката Ана Стојановска, […]

Сцена

ОJO ги доби наодите од обдукцијата на Влатко Илиевски

Обдукцискиот наод за смртта на пејачот Влатко Илиевски е изготвен и пратен до обвинителството. Од обвинителството ја потврдуваат оваа информација за 1ТВ, но без да ги соопштат наодите. Велат дека […]

Сцена

Помалку познати нешта за Влатко Илиевски кои му беа во срце

Помина повеќе од една недела откако Влатко Илиевски стана ѕвезда која сјае од небото и за голема жал ги напушти семејството, саканите, пријателите, роднините, колегите, обожавателите… а тагата по него […]

Сцена

Додека тагуваме поради неговата смрт, објавен нов спот на Влатко Илиевски

„Фабрика продукција“ на својот официјален канал на „Јутјуб“ објави нов спот на Влатко Илиевски. Станува збор за видеозапис за песната „До крајот“. Нема детали кога е снимен овој проект, а […]

Сцена

Гитаристот на „Морал“ се огласи: Беше млад за депресија и млад за да замине!

Гитаристот на Рок бендот „Морал“ Ивица Јорданов во изјава за „Фокус“ зборува за Влатко Илиевски кој беше пронајдон мртов во својот автомобил. – Веста ја добив од Славчо Стојанов. Беше […]

Сцена

Речиси целата музичка естрада дојде на погребот на Влатко Илиевски

Речиси целата музичка естрада денес дојде на градските гробишта во Ѓорче Петров да го испрати пејачот Влатко Илиевски во неговиот вечен дом, пренесува А1он. Освен семејството, неговите музички колеги, тука […]