Ознака: Влатко Митков

Ракомет

Влатко Митков се прости од репрезентацијата

Влатко Митков синоќа го одигра последниот меч во дресот на ракометната репрезентација на Македонија која со убедливата победа над Чешка 33-20, се пласира на завршницата на Европското првенство во Хрватска […]