Ознака: влез

Занимливости

Прва земја во Европа која ќе дозволи влез за невакцинирани патници

Бројот на регистрирани случаи е речиси едноцифрен, и на вакцинираните лица, како и на оние кои закрепнале од коронавирусот повторно им е дозволен влез во Исланд, без никакво ограничување. Единствено […]

Балкан

Грција ја продолжи забраната за влез до 8 ноември

Грција ја продолжи до 8 ноември одлуката за привремено ограничување на копнените граници со Македонија, Албанија и на Турција, како и за забраната за влез на државјани на трети земји. […]

Балкан

Кризниот штаб ја донесе одлуката за влез на странци во Србија: Еве ги земјите од кои ќе треба да имаат ПЦР

Членовите на Кризниот штаб за борба против коронавирусот донесоа одлука под кои услови странските државјани можат да влезат во Србија. Според РТС, странците кои доаѓаат во Србија од одредени земји […]

Балкан

Германија со план – забрана за влез на граѓани кои не се од ЕУ до 31 август

До 31 август Германија планира да ја продолжи забраната за пристигнување граѓани на држави што не се членки на Европската унија, изјавија неименувани извори од германската Влада. Тие нагласија дека […]

Балкан

Сите Македонци кои сакаат да влезат во Црна Гора ќе мораaт да одат во карантин 14 дена

Институтот за јавно здравје на Црна Гора го ажурираше списокот на земји со активна стапка на случаи на ковид-19 на помалку од 25 заразени на 100. 000 жители, што значи […]

Вести

ОД УТРЕ СТРОГ ВЛЕЗ И ИЗЛЕЗ ВО КУМАНОВО- ова се новите препораки за справување против коронавирусот!

Владата на Република Македонија на денешната 27 седница ја дополни Одлуката забрана и посебен режим на движење на територијата на Република Северна Македонија со забрана за влез и излез од […]

Издвојуваме

ЈСП дозволи влез на кучиња придружници во автобусите: „Граѓаните да се воздржат од негативни реакции“

ЈСП Скопје одлучи да им излезе во пресрет на лицата со посебни потреби со куче придружник и да им дозволи непречено користење на услугите. Имено, ќе биде дозволен влез на […]