Ознака: влијание

Инстаграм Фото

Дали е ова најжешката фотографија на Кајли Џенер досега?

Дефинитивно предизвика бура на емоции кај своите над 160 милиони следбеници со оваа провокативна фотографија. Кајли руши рекорди. За еден ден оваа објава има над 7.5 милиони лајкови. Со тоа […]

Технологија

Вознемирувачки податоци за влијанието на социјалните мрежи на децата и младите

Бројот на деца и млади луѓе кои страдаат од анксиозност во британските болници е зголемен за 42 % и тоа само во последната година. Ова се податоците на Националната здравствена […]

Живот

Дали гените се причината за настанувањето на менталните болести?

Една од најголемите невистини во врска со развојот на една личност, е верувањето дека нашиот карактер зависи 100% од нашите гени. И покрај тоа што гените имаат улога во развојот […]

Вести

УСАИД и американската хегемонија- II дел

Во продолжение следува вториот дел од текстот за  УСАИД и  американската хегемонија. На следниот ЛИНК можете да се потсетите на првиот дел. Прирачници  против бунтовниците се „Правилник“  на УСАИД Верзија на […]

Вести

УСАИД и американската хегемонија- I дел

Нацијата ја претставуваат  нејзините институции. Ако овие институции се нарушат  и повеќе не постојат, така  и нацијата ќе престане  да постои. Институциите  се рангираат  од канцелариите на владата, образованието, земјоделскиот […]

Контроверзни фајлови

ТОЈ ПРЕДВИДЕ НЕКОЛКУ ЗЕМЈОТРЕСИ: Еве кога доаѓаат најсилните потреси. Следна е на ред…

По разорниот земјотрес во централна Италија, експертите коишто ја следат сеизмичката активност тврдат дека се очекуваат полоши сценарија.Френк Хугербитс вели дека користи распоред на земјотреси со кој се следи сеизмичката […]

Живот

СИТЕ ЌЕ ПОЛУДИМЕ ПОРАДИ НЕВРЕМЕТО: Температурните шокови влијаат на здравјето

Наглите менувања на времето доведуваат до големи промени во расположението, до раздразливост и вознемиреност, физички тегоби. Температурните скокови или падови доведуваат до апатија, па дури и до депресија, предупредуваат лекарите.Временските […]