Ознака: влошена

Вести

Повторно се тресеше: Се влошува здравствена состојба на Ангела Меркел?!

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска, за време на воените почести при приемот на финскиот премиер Анти Рине, повторно не се чувствуваше добро и трепереше. Ова е третпат како се случува […]