Ознака: ВМРО-ДПМЕ

Вести

Честитка од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ за празникот Голема Богородица

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ на граѓаните на Република Македонија од православна вероисповест им го честита големиот христијански празник Успение на Пресвета Богородица.– На овој голем […]

Вести

ВМРО-ДПМНЕ ги предложи Слаѓана Димишкова и Цветин Чилиманов за членови во ад- хок телото

ВМРО ДПМНЕ секогаш била на ставот дека медиумите не смее да бидат цензурирани и не смее да се казнува за искажан став или мислење, велат од владејачката партија.-Најдобра регулација на […]