Ознака: ВМРО-ДПМНЕ

Македонија

Протестниот марш на ВМРО-ДПМНЕ во Кочани и барањата на Мицкоски

ВМРО-ДПМНЕ вчера оржа протестен марш во Кочани, а пред граѓаните се обрати лидерот на партијата, Христијан Мицкоски кој презентираше дел од барањата кои партијата ги доставува до Владата во име […]

Македонија

Улогата на обвинетиот Нинџа во УБК и се за упадот на 27 април, според денешните изјави

Почнувајќи од случувањата во 2015. година обвинетиот Александар Василевски – Нинџа утринава ја почна својата одбрана на судењето за организираниот напад во Собранието на 27 април минатата година. Тој објаснуваше […]

Вести Македонија

Протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ-посебен сообраќаен режим

Заради закажаниот протест на ВМРО-ДПМНЕ денес во 17 часот Министерството за внатрешни работи  информира дека ќе бидат преземени мерки за посебен сообраќаен режим низ центарот на Скопје. „Протестот ќе има релација […]

Македонија

„Македонија-Блокира“ ќе учествува на денешниот протест на ВМРО-ДПМНЕ

Македонија-Блокира поддржува секакви протести против ненародната власт и затоа ќе учествува на денешниот протест организиран од ВМРО-ДПМНЕ пред македонската Влада, се вели во соопштението на „Единствена Македонија”. „Во овој момент […]

Коментари

Мицковски ќе организира протести, се сети после година дена на УСТАВОБРАНИТЕЛИТЕ

На вчерашната седница ИК на ВМРО-ДПМНЕ по серија на критики од јавноста, е донесена одлука во наредниот период да организира протести со кои, како што наведува партијата, ќе се застане на […]

Издвојуваме Мислења

Ако не апсиш, ќе те апсат!

Твитер заедницата како најслободен медиум во Македонија има стално најпрецизен статус за случувањата во Македонија. Погледнете како прецизно е објаснето. Целиот круг од македонското осамостојување во независна држава до денес. […]

Македонија

ВМРО – ДПМНЕ ја напушти седницата за одземање на мандатот на Груевски

Членовите на ВМРО – ДПМНЕ ја напуштија  расправата во собраниската комисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања, каде на дневен ред е барањето од судот за одземање на пратеничкиот мандат на екс […]

Македонија

Средбата за помирување започна без пратениците од ВМРО-ДПМНЕ

Започна координацијата кај претседателот на Собранието, Талат Џафери, а на дневен ред е единствената точка – формирањето интерпартиско парламентарно тело за помирување и интеграција. Координацијата ја побара новата пратеничка група […]

Македонија Политички партии

И претседателот на УМС на ВМРО ДПМНЕ, Кржалоски си поднесе оставка

Претседателот на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, Лука Кржалоски поднесе оставка на својата партиска функција. Во оставката пишува дека “младиот сегмент од популацијата смета дека во последниот период партијата […]

Издвојуваме

Мијалков – Од трето рангираниот ЛДПееовец на конкурс на МЕПСО, комшија на Мартинчо очекувавте лојалност и ВМРО?

Сагата помеѓу Мицковски и Мијалков не завршува. Откако го инагурираа за Лидер на наместен конгрес Фолк Фест Валандово и нели славеа демек дека завршиле работа, им покажа клоца и ги […]

Издвојуваме

Проклетството на Белата Палата на ВМРО

Конечно еден добар потег на изгубеното раководство на ВМРО-ДПМНЕ. Ќе се ослободат ли од проклетството на „Белата Палата“, Централниот Штаб на ВМРО ДПМНЕ, или „мојата зграда“ како што Мијалков се […]

Издвојуваме

Мицковски се предомисли и го се врати профилот на Твитер, откако го изругаа!

Недемократскиот капацитет и неодлучноста на Мицковски заземаат сериозни размери. Човек што не учи и не слуша критики како ќе ја води ВМРО ДМНЕ Десничарска Партија? Денес „водачот“ на ДПМНЕ, Христијан […]