Ознака: ВМРО-ДПМНЕ

Избор на уредникот

Филип Петровски: Мицковски поим нема кого има околу себе. Партијата е избушена како швајцарско сирење

Ова е фејсбук статус на Филип Петровски во кој се открива дека еден висок функционер на ДПМНЕ до неодамна бил симпатизер на Заев и активно го споделувал на својот профил. […]

Вести

Демократската фракција на ВМРО-ДПМНЕ бара oд Мицкоски да поднесе оставка

ВМРО ДПМНЕ – Демократска Фракција преку соопштение го повика лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски итно да поднесе оставка од функцијата претседател на партијата. Како што велат, тие тоа го бараат […]

Издвојуваме

СООПШТЕНИЕ ДО ЈАВНОСТА И ПОРАКА ДО МИЦКОВСКИ И ПРАТЕНИЦИТЕ НА ВМРО ДПМНЕ

ДЕМОКРАТСКАТА ФРАКЦИЈА на ВМРО ДПМНЕ му порачува на лидерот на ДПМНЕ Христијан Мицковски денес да ја игнорира лидерската средба свикана од премиерот Зоран Заев. Онака како што премиерот работеше и […]

Избор на уредникот

Гавровски до Мицковски: престанете да го лажете членството

Пренесуваме еден хируршки и математички прецизен статус за тоа како размислува поширокото членство на ВМРО-ДПМНЕ во пресрет на мајскиот протест ама во Јуни!! Нешто сакам да им кажам на овие […]

Коментари

Се демонтира СКОПЈЕ 2014 – ВМРО-ДПМНЕ како по обичај молчи

Пред очите на нашата јавност секојдневно се разградува она што беше градено за граѓаните и со респект кон историјата. Се сеќавате дека пред неколку месеци беше демонтиран насилно споменикот на […]

Избор на уредникот

Таљат Џафери го понижува Груевски наместо да му е благодарен за АМНЕСТИЈАТА НА ВОЕНИ ЗЛОСТОРНИЦИ

Ете што е животот. Сега Таљат Џафери се потсмева со Груевски. Имено во интервју за српска ТВ, внимавајте за српска ТВ тој изнесе според негово мислење оценки за психолошката состојба […]

Вести

ВМРО-ДПМНЕ е партија, а не адвокатска канцеларија за сторени дела

Во овие историски моменти кога се одлучува за името, идентитетот и идината на нашата држава, како Демократска Фракција на ВМРО ДПМНЕ, не можеме да се изначудиме како тоа новото наметнато […]

Вести

ВМРО-ДПМНЕ – Првата демократска фракција со обвинувања за селективна правда

ВМРО-ДПМНЕ – Првата демократска фракција денеска на прес-конференција праша зошто СЈО не постапува исто и со поранешниот градоначалник на Струмица, а сегашен премиер на РМ, Зоран Заев онака како што […]

Вести

Платформа на демократска фракција на ВМРО-ДПМНЕ

Врз основа на уставно загарантираните човекови слободи и права, заради остварување и заштита на личните и политичките слободи и права, а истовремено инспирирани од практикувањето на партиската демократија во  европските […]

Вести

Филип Петровски: ВМРО-ДПМНЕ е наша партија!

 Д-р Филип Петровски одговори на провокациите од пропагандистите околу ВМРО-ДПМНЕ и за тоа чија е партијата. Ова беше испровоцирано преку серија лажни натписи и со користење на армија на ботови на […]

Вести

Димовски: Ќе поднесам иницијатива до Уставниот суд за Законот за употреба на јазиците

Пратеникот Илија Димовски преку својот фејсбук профил најави дека ќе поведе иницијатива пред Уставниот суд на Република Македонија за поништување на Законот за употреба на јазиците кој претходната недела беше […]