Ознака: ВМРО-ДПМНЕ

Македонија Политички партии

И претседателот на УМС на ВМРО ДПМНЕ, Кржалоски си поднесе оставка

Претседателот на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, Лука Кржалоски поднесе оставка на својата партиска функција. Во оставката пишува дека “младиот сегмент од популацијата смета дека во последниот период партијата […]

Издвојуваме

Мијалков – Од трето рангираниот ЛДПееовец на конкурс на МЕПСО, комшија на Мартинчо очекувавте лојалност и ВМРО?

Сагата помеѓу Мицковски и Мијалков не завршува. Откако го инагурираа за Лидер на наместен конгрес Фолк Фест Валандово и нели славеа демек дека завршиле работа, им покажа клоца и ги […]

Издвојуваме

Проклетството на Белата Палата на ВМРО

Конечно еден добар потег на изгубеното раководство на ВМРО-ДПМНЕ. Ќе се ослободат ли од проклетството на „Белата Палата“, Централниот Штаб на ВМРО ДПМНЕ, или „мојата зграда“ како што Мијалков се […]

Издвојуваме

Мицковски се предомисли и го се врати профилот на Твитер, откако го изругаа!

Недемократскиот капацитет и неодлучноста на Мицковски заземаат сериозни размери. Човек што не учи и не слуша критики како ќе ја води ВМРО ДМНЕ Десничарска Партија? Денес „водачот“ на ДПМНЕ, Христијан […]

Вести Македонија

ВМРО-ДПМНЕ бара веднаш да се гласаат уставните измени

Антонијо Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ побара од претседателот на Парламентот Талат Џафери без дополнително одлагање да ја стави точката на изјаснување, да има гласање, и владеачкото мнозинство да види дека нема […]

Вести Македонија

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата одлучија да ја прекинат дебатата

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и од колицијата „За подобра Македонија“ денес на заедничка координација одлучија да се откажат од понатамошна дебата која што се води во Собранието на Р. Македонија. -Пратеничката […]

Вести Македонија

ВМРО-ДПМНЕ со барање до Собранието да му се овозможи обраќање на Мицкоски

ВМРО-ДПМНЕ, според сознанија на “Курир“, испратила барање до Собранието преку кое се бара да му се овозможи обраќање на партискиот лидер Христијан Мицкоски, кој не е пратеник, а поради како […]