Ознака: внимание

Живот

Родители, бидете внимателни: Предмет што е на дофат на вашите деца може да биде фатален за нив

Кон крајот на октомври минатата година, малата Рис, седумнаесетмесечно девојче, започнала да го отежнува дишењето. Нејзината мајка Триса веднаш реагирала и ја однела девојката кај педијатарот, кој рекол дека веројатно […]

Хороскоп

Овие хороскопски знаци обожаваат да бидат во центар на внимание

Зарем можете да ги обвините? Овие хороскопски знаци ги поседуваат сите карактеристики што се потребни за да ги привлечат погледите кон себе и тоа го искористуваат на најдобриот можен начин. […]

Вести

Внимателно: Магла од Маврово до Бунец, видливоста намалена

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по претежно суви коловози. Како што информира АМСМ, намалена е видливоста 30 до 50 метри поради магла на планинскиот превој Буково и од […]

Живот

Возачи вечерва возете внимателно на Стража

Намалена видливост од 50 – 60 метри поради магла има на планинскиот премин Стража. Сообраќајот на останатите државни патишта вечерва се одвива без забрани, по влажни коловози. Како што соопшти […]

Живот

Комарците може да ве заразат со маларија, жолта треска, зика, денга…

Засега нема западнонилска треска во Македонија. Лабораториските анализи на двата сомнителни случаи се негативни за присуство на болеста што ја пренесуваат комарци. Примероците од четиригодишно дете и повозрасна жена биле […]