Ознака: внука

Сцена

Убава на тета: Погледнете како изгледа внуката на Лепа Брена

Лепа Брена отсекогаш важи за една од најатрактивните пејачки од нашите простори, а малкумина знаат дека нејзината внука Мајда Стојановиќ неверојатно потсетува на неа. Мајда е ќерка на сестрата на […]

Сцена

Денес вистинска убавица, но светот разочаран откако се вери со 32 години постар милионер- ова е внуката на принцезата Дајана

Внуката на принцезата Дајана овие денови повторно е актуелна во светските медиуми поради месецот во кој се одбележува годишнината од смртта на нејзината тетка. Таа на почетокот на оваа година […]

Сцена

Внуката на Беквалац стана пејачка- гласот и го споредуваат со нејзината тетка, а кога ќе ја видите во танга ќе се препотите

Новата ѕвезда за која зборува целиот регион кога станува збор за музиката е младата Зои (21) ќерка на Драгана Беквалац. Имено внуката на Наташа Беквалац тргна по стапките на својата […]

Сцена

Од нивната сличност ќе се наежите: Внуката на Милена Дравиќ се појави на модна ревија – неверојатно личи на својата тетка

Вечерта, на 45. модна недела во Белград вчера била посветена на актерската дива Милена Дравиќ. Ревијата посветена на познатата актерка, имала и посебна гостинка, внуката на актерката. Верица Дравиќ која […]

Живот

Девојка ја изненадила баба ѝ носејќи ја нејзината венчаница

Венчавките се големи настани кои доаѓаат со многу планирање и традиции. Иако самото тоа да најдете партнер со кој ќе сакате да го поминете животот е голем предизвик, самата венчавка […]

Сцена

Голема радост во семејството на Рада Манојловиќ – Таа славеше до зори

Познатата пејачка Рада Манојловиќ вчера имаше голем повод за славење, а радосната вест веднаш ја сподели со фановите. Имено таа стана тетка, откако нејзината снаа за брат се породи и […]