Ознака: внука

Живот

Пристигнал во боница да ја види штотуку родената внука, но тогаш дознал нешто неверојатно

Џејмс Келеман, целиот свој живот бил опкружен со жени. Како дете имал две сестри, како татко имал две ќерќи а сега како дедо имал две внуки.Никогаш не се жалел поради […]

Сцена

Поради неа сите плачеа: Погледнете како изгледа денес внуката на славниот Бата Живојиновиќ која глумела дека има леукемија!

Сигурно се сеќавате на Весна од филмот „Птице које не полете“, која му беше внука на Бата Живојиновиќ, легендата на српскиот филм кој з

Сцена

Внуката на Ана Бекута наполнила 16 години и е вистинска убавица!

Ана Бекута се пофали  со  својата внука Соња Полиќ.Гордата баба Ана Бекута  објави  дека нејзината внука Соња Полиќ  го  прославила 16-от роденден, а тоа било  прилика  да ѝ ја претстави […]

Балкан

БИЛА ОПСЕДНАТА СО ЦРНА МАГИЈА: Наташа и ги ископала очите и ѝ ги исекла ушите на тетка и, а потоа…

Наташа Николчевиќ (28) од Белград е уапсена во саботата по монструозното убиство на својата тетка Драгиња Николчевиќ (80) на која со нож и ги ископала очите и ѝ ги отсекла […]

Вицотека

Доаѓа млада девојка кај баба ѝ на поседок и утредента бабава ја гледа внуката гола во кревет…

Доаѓа млада девојка кај баба и на поседок. Утрото ја гледа бабава внуката во кревет гола: – Леле црна керко, зашто спиеш гола? – Не сум гола бабо, туку тоа е модерна […]

Сцена

Фото: ОРИГИНАЛНО: Погледнете каков подарок доби Адријана Алачки за роденден

Најубавиот подарок Алачки го доби од својата ќерка и внука..Адриана Алачки го прослави својот роденден на 5-ти јуни, а за таа пригода на социјалните мрежи доби лавина од честитки и коментари. Но, […]

Сцена

Балашевиќ стана дедо

Српските портали штотуку ја пренесоа ексклузивната вест дека ќерката на Џорџе Балашевиќ, актерката Јована денес се породи во новосадската болница.   Јована на свет донела здраво женско бебенце кое го […]