Ознака: водење љубов

Љубов и секс

7 причини зошто треба да преземете жешка акција со вашиот партнер уште вечерва

Истражувачи од Универзитетот во Вашингтон следеле повеќе од 15.000 учесници во студијата и откриле дека колку повеќе некој има секс, толку е помал ризикот од смрт од рак, срцеви заболувања […]

Љубов и секс

Шест теми за разговор кои треба да ги избегнувате по сексот

Доколку непосредно по сексуалниот однос сакате да разговарате со вашиот партнер, тоа правете го внимателно бидејќи се наоѓате на прилично чувствителен терен. Имено, терапевтката за секс Елиза Букин истакнува дека […]

Љубов и секс

5 причини зошто шансите за секс се поголеми во зима отколку во остатокот од годината

Временската прогноза и тоа како влијае врз сексуалниот живот, а на претстојните минус температури треба да им се радувате. Бројни истражувања покажаа дека шансите за секс во зима се многу […]

Љубов и секс

Момче и девојка тврдат дека воделе љубов на Кеопсовата пирамида

Египетската полиција отвори истрага откако на социјалните мрежи се проширија фотографии и видеа од двојка од Данска на врвот на Кеопсовата пирамида во Гиза. Момчето и девојката тврдат дека наводно […]

Љубов и секс

Додека едни протестираат во Париз, други воделе љубов на тераса

На социјалната мрежа твитер се појави видео од моменталните случувања во Париз. И додека едни протестираат по улиците, други имаат секс на тераса. Кој како му чини. Неко протестује, а […]

Љубов и секс

Што се случува со вашето тело кога не водете љубов подолго од 7 дена?

Сексот не е само момент на задоволство – тој носи здравствени придобивки кои не можете ни да си ги замислите. Но, како и кај другите физички активности, при прекин со […]

Љубов и секс

Еден потег што ги пали жените, а мажите ретко го прават

Дури и најискусните љубовници некогаш не ја доведуваат жената до оргазам, но има еден „трик“ што може да помогне. Жените често решаваат да не им кажуваат на мажите што сакаат […]