Ознака: возачот тешко повреден

Македонија

Се преврте товарно возило во Штип, возачот тешко повреден

47-годишен маж се здобил со тешки телесни повреди откако се превртело товарното возило со кое управувал, информира МВР. „Вчера во 15:30 часот во СВР Штип било пријавено дека во асфалтна […]

Црна хроника

На патот Скопје – Тетово “Ровер” удрил во карпа, возачот тешко повреден

Вчера околу 16 часот на регионалниот пат Скопје – Тетово, патничко возило „Ровер“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од А.К. (39) од Тетово, удрило во карпест брег покрај патот. А.К. […]