Ознака: возач

Останати спортови

И Валентино Роси е заразен со КОРОНА ВИРУСОТ

И Валентино Роси (39) е заразен со КОРОНА ВИРУСОТ. Деветкратниот светски шампион, Валентино Роси е позитивен на коронавирус. Ќе ги пропушти трките што следуваат. Објави твит со кој ги извести […]

Вести

Се чека лабораторискиот резултат за возачот на комбето: Да се почитуваат препораките за заштита од коронавирусот!

Граѓаните треба да ги почитуваат препораките за заштита од коронавирусот, а тие кои имаат симптоми да се јават на телефонските броеви на здравствени служби. Дел од препораките опфаќаат задолжително и […]

Вести

Најнови информации за коронавирусот во Македонија: Возачот на комбето однесен во болница

Mинистерот за здравство, Венко Филипче попладнево на прес-конференција изјави дека пациентот за кој зборуваше утрово има негативни резулати. Вели дека жената која е задржана на Инфективната клиника е во добра […]

Црна хроника

Потресно сведоштво на патник во автобусот: Кога се разбудив слушнав врискање, видов луѓе со крвави глави и раце

Кога се разбудив слушнав врискање. Видов луѓе со крвави глави и раце, а слушнав дека има и загинати“, сведочи едно момче кое што патуваше со автобусот кој се преврте во […]

Живот

Закон во Ирска: Кој вози пијан, ја губи возачката дозвола на самото место

Ирска донесе нов закон за возење во пијана состојба, кој веднаш стапува во сила. Според овој закон, секој кого полицијата ќе го фати дека вози со нелегална количина алкохол во […]

Занимливости

Возач му дозволил на мајмун да го вози автобусот

Возач на автобус во Индија е суспендиран, бидејќи за време на возењето му дозволил на мајмун да го држи воланот. Како што пренесува „BBC“, превземени се мерки против возачот, иако […]

Занимливости

Како да бидете сигурни дека вашето дете ќе биде добар возач?

Имајќи го во предвид фактот дека сообраќајните незгоди се водечка причина за смрт и повреди кај младите лица, родителите со право се загрижени дали нивните деца, популарно наречени тинејџери, ќе […]