Ознака: волонтери

Вести

ВИДЕО: Волонтери од цела Македонија на помош во Стајковци

По страшното невреме кое го зафати Скопје минатата сабота, едно од најпогодените места, скопското село Стајковци, се соочуваа со штетите што ги оставија поплавите зад себе.Во текот на вчерашниот ден, […]

Вести

Нов распоред на ЈСП за волонтерите во погодените подрачја

Волонтерите кои сакаат да помогнат во расчистувањето на теренот во погодените подрачја во општината од невремето, можат да ги користат автобусите наменети за нив, во следните термини:Поаѓање: 09,00 ч, 12,00 […]

Вести

Распоред за поаѓањето на автобусите на ЈСП СКОПЈЕ кои превезуваат волонтери

Поаѓањето на автобусите на ЈСП СКОПЈЕ кои превезуваат волонтери за помош во поплавените подрачја во Скопје ќе поаѓаат во 9:00, 12:00 и 15:00 часот од следните локации.1. Ѓорче Петров – […]

Вести

Преспа директно вклучена во помагањето во погодените подрачја

Во општина Ресен продолжуваат активностите кои се поврзани со обезбедување на помош за настраданото население од поплавите кои го зафатија   скопскиот регион на 06.08.2016.Активистите на Општинската организација на Црвениот Крст […]

Вести

ФОТО: Стотици волонтери од Прилеп помагаат во скопско

Стотици прилепчани, доброволци, по повикот на локалната самоуправа и кризниот штаб и денеска заминаа да помогнат во регионите зафатени од поплавите.Волонтери, пристигнаа од ВП Прилепско поле, работна сила од АД […]