Ознака: ВОЛЦИ

Македонија

Пендаровски потврди: “Волците“ ќе одат курбан за атер на ДУИ (ВИДЕО)

Претседателот Пендаровски потврди – Полкот за специјални операции повеќе нема да постои. Ќе се трансформирал во Баталјон за специјални сили. Ова е официјалниот одговор од шефот на државата на прашањата […]

Избор на уредникот

РУСКИ КОМАНДАНТ ВО ПЕНЗИЈА МАКЕДОНСКИТЕ ВОЛЦИ И ТИГРИ СЕ НЕЗАПИРЛИВИ СТРАВ И ТРЕПЕТ ЗА СЕКОЈ НЕПРИЈАТЕЛ

Руски командант кој е веќе во пензија накратко ги опишува Македонските специјални единици Волци и Тигри. Волците и Тигрите се пред се Македонски воени единици која се високо професионални интелигентни […]

Вести

Македонските Волци, специјалци за гордост

Припадниците на баталјонот ја вршат највисоката индивидуална и заедничка човечка цел, одбрана на секоја педа од територијата на Република Македонија.-За ова мускулите не се пресудни, тие доаѓаат сами по себе. […]

Живот

Чопор волци спасиле жртва насилување: „Не знам дали денес би била тука, да не беа волците“

Сара денес има 28 година вели дека ја спасиле волци откако со нив поминувало осум саати дневно.  Девојка од Калифорнија (САД) која после силување патела од пострауматично пореметуввање и анорексија […]

Вести

Волци задавиле крави кај Пресека

Десетина крави се задавени синоќа во селото Пресека од волци кои  ги нападнале говедата и ги умртвиле.Сточарите кога дошле утрово ја забележале катастрофата кога на поголемо растојание меѓу себе ги […]

Вести

Полицаецот Станишевски погребан со највисоки полициски и државни почести

Со највисоки полициски и државни почести во присуство на семејството, роднините, пријателите, колегите и  голем број високи старешини од Министерството за внатрешни работи во вечното почивалиште беше испратен полицискиот службеник […]

Издвојуваме

Македонски специјални единици во 21-ви век

Армијата на Република Македонија се состои од повеќе специјални единици кои се од голема важност за обезбедување мир и безбедност на македонскиот народ.  Издвоивме неколку македонски специјални единици, што се […]