Ознака: вонземјани

Занимливости

Сателитот на NASA снимил вонземјански брод 10 пати поголем од планетата Земја?

Таен објект забележала Соларната и хелиосферна опсерваторија (SOHO) заедно со Европската вселенска агенција. Oh nice the first confirmed alien stricture is a Borg Cube Welp, we're boned pic.twitter.com/TnSvBsSEiB — Ty […]

Контроверзни фајлови

Разоткриена е една од најстрого чуваните тајни на Ватикан!

Викиликс објавија пораки на својот сајт, кои покажуваат дека Ватикан знае за постоењето на вонземски суштества и уште поинтересно, дека дури и комуницираат со нив. Објавените пораки на сајтот на […]

Занимливости

ШОКАНТНИ РЕЗУЛТАТИ од анкета: Повеќе верувате во Господ или во вонземјани

Британците повеќе веруваат во вонземјани отколку во постоење на Господ! Испитувањето е спроведено на 1500 возрасни лица и 500 деца (на возраст од 8 до 12 години), покажа дека повеќе […]

Занимливости

Прекрасна празнична реклама со моќна порака: Омилениот вонземјанин E.T. се враќа на Земјата

Фановите на „E.T.“ ќе бидат одушевени од нова празнична реклама во која омилениот вонземјанин се враќа на Земјата. По 37 години, слаткото суштество доаѓа да се сретне со неговиот пријател […]

Занимливости

Научник тврди: Вонземјани не шпиунираат

Дали Земјата е под будното око на „скриените“ вонземни истражни шпиони? Американскиот физичар Џејмс Бенфорд тврди дека не би било лошо да испратиме свои сонди за да ја испитаат состојбата […]

Контроверзни фајлови

Нил Армстронг: Ни наредија да се тргнеме од Месечината

Звучи како научно-фантастично сценарио на филм за НАСА, астронаути и вонземјани на Месечината. Меѓутоа, според многу извештаи и наводни транскрипти помеѓу командниот центар и астронаутите на „Аполо“ на Месечината, човештвото […]

Занимливости

Стивен Хокинг предупреди: „Прекинете ја потрагата по вонземјани додека не биде предоцна“

Според познатиот физичар Стивен Хокинг, ќовештвото треба да престане да бара вонземјани и да се обидува да воспостави врска со нив, бидејќи контактот со високо развиени цивилизации може да ја […]

Контроверзни фајлови

Баба Ванѓа предупредила за постоењето на вонземјани!

Баба Ванѓа знаела за средба на американските космонаути со вонземјани, тврди човекот кој 18 години постојано се грижел за потребите на јасновидката.Петар Баков, дипломиран математичар на Софискиот универзитет, има напишано […]