Ознака: вонредни избори

Свет

Австрија ќе распише вонредни избори!?!

Австрискиот канцелар, Себастијан Курц најави распишување на предвремени избори. На прес-конференција тој рече: Му предложив на претседателот да распише вонредни избори што поскоро. Ваквата одлука следува по скандалот со видеоснимката со […]

Вести Македонија

Барањата на ВМРО-ДПМНЕ за СДСМ се неприфатливи

Барањата на ВМРО-ДПМНЕ за техничка влада со мандат од 100 дена според пржинскиот модел, за нов јавен обвинител и анкетна собраниска комисија за референдумот се апсолутно неприфатливи, изјави денес во […]