Ознака: ворли

Останати спортови

Ворли нова светска првенка во велеслалом

Французинката Теса Ворли е новата светска првенка во велеслалом, откако на алпскиот Мундијал во Шладминг, со две импресивни возења го победи Тина Мазе и Ана Фенингер.Ворли која стартуваше како прва, […]