Ознака: Војводина

Занимливости

Начекал невеста со 20 мажи во неговата нива во Војводина

Девојка во венчаница и дваесетина голи мажи начекал еден земјоделец во Војводина, работејќи на својата нива. Снимката која ја направил за кратко време се раширила по социјалните мрежи и стана […]

Вести

Станува ли Војводина ново кризно жариште?!

Претседателот на Скупштината на Автономната покраина Војводина, Иштван Пастор во неделата му упати отворено писмо на премиерот на Србија и министер за внатрешни работи Ивица Дачиќ во кое изразува длабока […]

Балкан

Чанак: Војводина не ја губи автономија зашто ја нема

Претседателот на Лигата социјалдемократите на Војводина (ЛСВ), Ненад Чанак, изјави за неделното издание на новосадскиот дневен весник Дневник дека не е точно оти Војводина забрзано ја губи автономијата, бидејќи таа […]