Ознака: војник

Видео

Ќе ве насмее до солзи овој војник на кој му се оди во тоалет (ВИДЕО)

Трагајќи на социјалните медиуми по смешни видеа наидовме на едно навистина интересно. Додека го гледавме ова видео кео ви го прикажуваме буквално се насмеавме до солзи. Се работи за скриена […]

Живот Магазин

Го изневерила сопругот 60 пати, останала трудна од друг и она го тужи!

Американски војник познат под надимакот Фризмастер, се вратил дома од војна, среќен што ќе ја види сопругата после неколку месечната раздвоеност. Но, наместо романтичен пречек, го дочекало непријатно изненадување – […]

Црна хроника

КОШМАР ОД ТАТКО: Американски војник ја силувал својата ќерка па ја задавил со кабел

Војник од Тенесија е уапсен откако било потврдено дека ја силувал својата деветомесечна ќерка, која потоа ја задавил, пренесува Дејли Мејл.Полицијата соопштила дека Кристофер Паул Конвеј(22) е уапсен во средата […]

Вести

Говорот на овој војник ќе ви ја заледи крвта: Нема милост за тој што решил семето да ни го сотре!

Говорот на овој војник ќе ви ја заледи  крвта: Нема милост за тој што решил семето да ни го сотре!Мотивациски говор на питомец од Воената Академија „Генерал Михајло Апостолски„ при […]

Видео

АМЕРИКАНСКИ ВОЈНИК ЈА ОТКРИ ВИСТИНАТА ЗА ТЕРОРИЗМОТ: „Нѐ излажаа сите“

Погледнете го ова видео на американски војник кој одеднаш се разбудил од сонот и ја увидел вистинската состојба на работите. Не, реалноста е поинаква!„На почетокот бев горд на својата служба, […]

Живот

Овој мускулест војник бил силуван и малтретиран како дете, а сега направил драстична промена! Погледнете како изгледа денес!

Никој  не можел да претпостави дека ваков мускулест  и  истетовиран војник еден ден ќе стане жена.Рајан (32) од Портланд е маж кој  пред пет години   доживеал голема промена и  станал […]

Живот

Американски војник за малку ќе загинел на фронт за да улови покемон

Играта за мобилни телефони „Покемон Гоу“ го „збудали“ светот, бидејќи им овозможува на корисниците во реалниот живот да ја истражуваат околината и на одредени локации да фаќаат виртуелно суштество од […]